Laisvė kurti

Laisvė kurti

Freedom to create

Šis dokumentinis filmas pasakoja apie įkalinimo įstaigose kuriančius kalinius. Režisierius įsiklauso į kalinių istorijas, kuriose susipina gyvenimo klaidų, bausmės ir kūrybos kaip savotiškos laisvės formos, leitmotyvai. Pasaulį rodydamas kalinių, arba socialinio dugno akimis, Jansas perkelia žiūrovą į tokį kontekstą, apie kurį paprastai nieko nenorime žinoti – pavaišina pilno metro formatu tirštos specifinės, kontroversiškos tikrovės doze, nesupakuota į blizgančius ideologinius popierėlius, neperšančia vienos tiesos ir iš anksto paruoštų atsakymų.

Apie režiesierių
Evaldas Jansas (g. 1969) režisierius baigė Vilniaus dailės akademijos tapybos studijas. 10-ojo dešimtmečio pradžioje tapo žinomas kaip performanso ir video menininkas. Jis yra vienas iš menininkų kartos atstovų, menotyrininkų vadinamos „Emisijos“ vardu.
Neretai transgresyvi Evaldo Janso kūrybos strategija yra autobiografiška, perteikianti autentišką menininko kasdienybę. Naujausiuose Evaldo Janso filmuose nelinijinio montažo bei naratyvo būdu susipina groteskas, absurdas bei socialinių temų parodija. Filmai: „Garso takelis“ (2009), „Būti išstatytam“ (2006), „Prievartos antropologija“ (2004), „Dūjis“ (2001), „Presonalinis kodas“ (2000).

Daugiau informacijos:
Filmo anonsai:

Myli kiną? Pervęsk 2 procentus!