Europos kino „naujokai“ laukia žiuri verdikto

2011 m. kovo 30 d. —Komentarai
Dalintis Facebook'eDalintis Twitter

Festivalyje „Kino pavasaris“ jau trečius metus ypatingas dėmesys skiriamas Rytų ir Centrinės Europos režisierių „naujokų“ filmams – konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ pirmieji arba antrieji režisierių vaidybiniai filmai. Šiemet vienuolika konkursinių filmų iš Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Čekijos, Ukrainos, Turkijos, Serbijos gana lygiaverčiai ir stiprūs priešininkai, savo jėgą jau įrodę žymiuose pasaulio kino festivaliuose.


Drauge su filmais Lietuvoje vieši iš šių kūrėjai. Likus parai iki festivalio uždarymo ceremonijos, o taip pat ir „Nauja Europa – nauji vardai“ programos nugalėtojų paskelbimo, turėjome unikalią galimybę pabendrauti su Srdjan Koljevič filmo „Moteris, sulaužyta nosimi“ režisieriumi, Bence Miklauzic „Žaliojo drakono vaikai“ režisieriumi, Zuzana Liova „Namas“ režisiere, filmo „Krikštynos“ prodiuseriu Marek Rudnicki, bei filmo „Pakeliui“ aktore Zrinka Cvitesic ir Irena Yordanova Hristoskova, filme „Pastogė“ atlikusia jauno panko-anarchisto vaidmenį.


Susitikimo metu trumpai kalbėta ne tik apie kiekvieną šių filmų, bet ir apie pačius svečius. Štai Irena Yordanova Hristoskova, gyvenime – mergina, beje, nei pankė, nei anarchistė, minėjo, kad filmas „Pastogė“ Bulgarijoje buvo sutiktas ypač šiltai, dėl filme vaizduojamo vaikų auklėjimo, kur rimti ir liūdni dalykai pateikti su humoru. Apie vaikus, nors kiek vyresnius ir ne pankus, kalbama filme „Namas“, anot režisierės, simbolizuojančiame tėvo ir dukrų konfliktą, kartų kaitą, interesų nesutapimus, žinoma, santykius šeimoje. Tiesa, režisierė prasitarė, jog specialiai filmui statyti namai, buvę dekoracijos, o realybėje tebestovįs tik didysis, šeimos namas.


Apie šeimą, apie meilę poros, bandančios išsaugoti savo santuoką, ieškančios būdų, kaip likti kartu filmas „Pakeliui“. Aktorė Zrinka Cvitesic, sulaukusi klausimo apie religinius ir politinius nesutarimus Kroatijoje, tikino, jog jų yra, bet „religija filme – antrame plane, pasirinkta herojų charakteriams išryškinti, juk daug svarbesnė pagrindinė tema – meilė – tai pasaulinė tematika, vienijanti visus kontinentus“, – sakė aktorė.
Rimti dalykai – humoro forma – taip pat bendražmogiška tema filme „Moteris sulaužyta nosimi“ . Juk užstrigti transporto kamštyje, kur nors ant tilto, matant visai netolimą kitą krantą, bet... nejudant iš vietos... šiuolaikinių miestų fenomenas. Filme būtent ant tilto, jungiančio senąjį Belgradą su naujuoju, herojų kelias link išsivadavimo nuo praeities pančių ir prasideda.


Jau rytoj paaiškės penkių žiuri nuomonė, kuris filmas geriausias ir kas gaus du specialiuosius prizus.

 

Festivalis telefone:

2013.05.17

Festivalis ,,Kino pavasaris“ kvies užsienio kino profesionalus į Kauną

2013.05.16

Jau 18-ą kartą Kanuose viešintis festivalis „Kino pavasaris“ siunčia kino gerbėjams įžvalgas apie garsiausią kino festivalį pasaulyje

2013.04.25

Sugrįžta pašėlęs ir intriguojantis festivalio „Kino pavasaris“ filmas „Laukinės atostogos“

2013.04.09

„Kino pavasario“ žiūrovų pamėgta juosta „Niujorko šešėlyje“ grįžta į kino teatrus

2013.04.08

Daugiau nei 6000 „Kino pavasario“ žiūrovų pasitikrino humoro jausmą

2013.04.05

18-asis „Kino pavasaris“ - rekordinis, sulaukęs ir užsienio kino profesionalų įvertinimo

Visos naujienos »

< >